Często zadawane pytaniaCzy można dociąć szynę do rządanego wymiaru ?
Szynę łatwo można ciąć przy użyciu piłki do metalu.

Czy można szyny malować, jak tak, to jakiego rodzaju farbę należy zastosować i jak przygotować szynę do malowania?
Tak szynę można malować. Upewnij się czy jest czysta i odtłuszczona. Przetrzyj delikatnie powierzchnię szyny bardzo drobnym papierem ściernym. Upewnij się ponownie czy szyna jest czysta pozbawiona pyłu i tłuszczu. Następnie pomaluj szynę farbą akrylową na dowolny kolor.

Czy można montować szynę w narożach, mam na uwadze kąty zewnetrzne i wewnetrzne ?
Dla szyn minirail, cliprail i cliprail pro jest możliwy montaż i łączenie szyn w narożnikach zarówno dla kątów zewnętrznych jak i wewneętrznych. Stosujemy do tego celu specjalne łączniki narożne (connectors/combicaps) dostepne w naszym sklepie.

Czy szyne można montować po przekątnej (skośnie)?
Nie szyna zawsze powinna być montowana poziomo.

W jaki sposób najlepiej jest montować szynę, czy przy użyciu poziomicy ?
Odznacz na ścianie kropki w odłegłości 5 cm od sufitu z dwu stron. Przy pomocy liniału (listwy drewnianej) lub (właśnie listwy zawieszenia) zaznacz kredą linie co ok 30 cm (zaleca się skorzystanie z dwu osób). Mosiężne zaciski będą montowane na tej linii. Po zamontowaniu szyny zawieszenia linia nie będzie już widoczna.

Jaka jest prawidłowa odległośc od sufitu do zamontowania szyny ?
Najpierw trzeba ocenić czy sufit jest zupełnie równy !! Jeżeli nie zainstaluj szynę ok 5 cm poniżej sufitu. Jeżeli sufit jest zupełnie równy można wiercić otwory w odległości 2,5 cm od sufitu. Należy pamiętać, że wiertarka może pozostawiać ślady jeżeli będziemy wiercić zbyt blisko sufitu (jest to częsty błąd).

Czy szynę po zamontowaniu można zdemontować ?
Tak szynę można zdemontować, najlepiej do tego celu użyć płaskiego wkrętaka i na jedym z końców szyny lekko podważyć szynę wkrętakim włożonym między ścianę a szynę. Lekko poluzować na zaciskach dalej można już szynę zdemontować ręcznie. Należy uważać aby nie uszkodzić zarówno sciany jak i szyny. Można podłożyć coś pod wkrętak.


Czy system szynowy nadaje sie tylko do obrazów ? Czy można powieśić na nim np. tablice, lustro ?
Tak nasz system nadaje się do zawieszania tablic, zegraów, luster i innych przedmiotów należy tylo pamiętać aby nie przekroczyć dopuszczalnego udźwigu listew i linek zawieszenia.


Czy można wieszać więcej obrazów na jednej lince ?
Tak można, można stosować kilka haków smartspring lub zipper na jednej lince ale musimy mieć pewność, że nie przekroczymy dopuszczalnego ciężaru dla danego rodzaju linkii i wybranej szyny zawieszenia.

Czy można samemu skracać linki perlonowe i linki stalowe ?
Linki (żyłki) perlonowe mozna skracać samemu , należy jednak używać dobrych, ostrych narzedzi, ewentualne zadziory utrudnią założenie haków. Zwiniętą żyłke łatwo schować za obrazem. Linki stalowej nie można skracać.