Jak zapobiegać przechylaniu lub bujaniu się obrazów

wskazówki dla użytkowników, aby zapobiec przechylaniu na boki lub bujaniu się zdjęć i dzieł sztuki

 

System zawieszeń STAS umożliwia zawieszenie wielu ramek na szynie galeryjnej. Kiedy używasz przedmiotów, które różnią się rozmiarem, wagą i materiałem oprawy, to możesz natknąć się na mały problem. Twój starannie dobrany układ został zaburzony przez przechylające się lub bujające się obrazy. W STAS opracowaliśmy kilka prostych sposobów, aby rozwiązać problem przechylania lub bujania się dekoracji ściennych bez konieczności pójścia na kompromis w kwestii zdjęć, ramek lub układu.

 

Porada 1: Użyj dwóch linek zamiast jednej

Gdy chcesz powiesić przedmioty różniące się rozmiarem i wagą, może wystąpić efekt przechylania się na boki. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy użycie dwóch linek zamiast jednej do zawieszenia grupy obrazów, która zawiera co najmniej jeden większy obraz. Pamiętaj, że jeśli użyjesz dwóch linek, będziesz potrzebować również dwóch haków do wieszania i dwóch zawieszek z tyłu ramy.

 

Porada 2: Dostosuj miejsce mocowania zawieszki

Nadal nie jesteś zadowolony z efektu końcowego? Rozwiązaniem może być regulacja zawieszki z tyłu ramy. Zamocowana zbyt nisko może spowodować przechylanie się obrazu. Wymontuj zawieszkę i umieść ją ponownie w górnej części ramy. Uważasz, że potrzebujesz innego rodzaju zawieszki? Nie ma problemu. Oferujemy różne akcesoria do wieszania obrazów, więc dla każdej ramy znajdzie się rozwiązanie.

        

Porada 3: Użyj dystansów STAS

Umieść dystanse STAS z tyłu ramek w taki sposób, aby znajdowały się w idealnej odległości od ściany. Dystane są samoprzylepne i wykonane z miękkiego materiału, dzięki czemu nie uszkodzisz ściany.

 
Porada 4: Utnij lub zawiń nadmiar linki

Najprawdopodobniej skończysz z linką zwisającą poniżej powieszonego dzieła sztuki. Nadmiarową linkę (perlonową) można uciać nożyczkami lub nożem, ale linki perlonowe i stalowe można też zawinąć. Owiń koniec linki wokół siebie, aby ją ciasno zacisnąć (lub użyj opaski zaciskowej) i umieść ją za najniższą częścią dzieła sztuki. Usunięcie nadmiarowej linki nie tylko zapewnia bardziej schludny wygląd układu, ale też pomaga zmniejszyć problem przechylania się na boki.

 

     

Powrót do blogu